Newsletter No 4

NEWSLETTER 4 (wrzesień 2016)

Drogie Nauczycielki i Nauczyciele! Szanowne Wykładowczynie i Wykładowcy! Miłe Metodyczki i Metodycy! Dostojne Egzaminatorki i Egzaminatorzy!

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym!

Entuzjaści oceny kształtującej wdrażający projekt „FAB – Formative Asssesment Benchmarking for Foreign Language Learning & Teaching” spędzali wakacje odbywając niezliczone wyprawy na drugi koniec świata, zdobywając szczyty górskie, wypoczywając na rajskich plażach lub też we własnych ogródkach. Teraz wracają do pracy.

Na wakacyjne wyjazdy zabraliśmy ze sobą wspomnienie niezwykłej gościnności i profesjonalizmu gospodarzy drugiego spotkania międzynarodowego, które odbyło się 17 czerwca w Kownie na Uniwersytecie Witolda Wielkiego. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych etapów projektu oraz ustalenie planu działania na następny rok. Przypomnijmy, że dotychczas przeprowadziliśmy ankiety wstępne dotyczące zastosowania oceny kształtującej, uczestniczyliśmy w szkoleniach dotyczących OK oraz obserwowaliśmy, w jaki sposób nasi koledzy prowadzą  zajęcia z wykorzystaniem technik OK. Działania te wdrożono na każdym Uniwersytecie biorącym udział w projekcie. Więcej szczegółów zamieściliśmy na stronie internetowej projektu.

Ponadto owocem spotkania w Kownie jest koncepcja przewodnika dla uczniów i nauczycieli oraz zarys ankiety końcowej.

Obecnie projekt FAB wkracza w nową fazę, jaką są międzynarodowe obserwacje zajęć. W okresie od października 2016 do marca 2017 dwuosobowe delegacje z każdego uniwersytetu partnerskiego będą odwiedzać uniwersytet goszczący, aby wziąć udział w zajęciach z języków obcych. Arkusze obserwacji międzynarodowych dostępne są na naszej stronie internetowej. Zaobserwowane dobre praktyki zostaną następnie opisane w przewodniku dla uczniów i nauczycieli, który oczywiście udostępnimy na naszej stronie internetowej. Harmonogram obserwacji przedstawia się następująco:

  • Warszawa: 23-29 października 2016
  • Turku: 28 listopada-2 grudnia 2016
  • Kowno: 20-26 lutego 2017
  • Pecs: 20-26 marca 2017

Na zakończenie mamy do Państwa prośbę, aby zaznaczyć w kalendarzu 19 września 2017 r. jako dzień, w którym odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja zamykająca projekt. Serdecznie zapraszamy! O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie.

Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do lektury naszych newsletterów – kolejny przygotujemy już za kilka miesięcy.

Gdyby ktoś z Państwa nie był zainteresowany otrzymywaniem newslettera – prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie życząc Państwu znalezienia w tym roku szkolnym nowych inspiracji dydaktycznych oraz przeprowadzenia wyłącznie inspirujących zajęć.

Zespół Projektu FAB – Uniwersytet Warszawski

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Reklamy